Zona Alfa - czyli zapowiedź skirmisha post-apo

Zona Alfa - czyli zapowiedź skirmisha post-apo

Zona Alfa Salvage and Survival in the Exlusion Zone.

 

     „Dozymetr szaleje, musimy się spieszyć. Sasza sprawdza okolicę, nagle coś przykuwa jego uwagę. Daje znak aby się zatrzymać. Już widzimy, jest ich kilku, poruszają się powoli ale w grupie są bardzo niebezpieczni. Kiedyś strażnicy, teraz radioaktywne ghoule. Trzeba się wycofać i poszukać innej drogi. Jednak jesteśmy pozytywnej myśli, są ghoule, to i artefakty będą. Chwila, gdzie jest Nikita, jeszcze chwilę temu był za mną?!”

      Lubicie klimaty Post-Apo, szczególnie takie jak w książkach Metro 2033 czy grach z serii STALKER? My też. Alpha Zona to gra która pozwoli się wcielić w postacie próbujące przeżyć w Zonie. Zona to niebezpieczne miejsce, oprócz rywalizujących grup można w niej spotkać zmutowane zwierzęta, rad zombie i przerażające mutanty.

 

     Do gry wystarczy nam przestrzeń 3x3 lub 4x4 stopy. Drużyna składa się z 4 do 12 postaci. Lidera oraz Stalkerów wybieranych z trzech poziomów wyszkolenia. Początkujący, wyszkolony i weteran.  Do tego sporo sprzętu do wyboru i można zaczynać przygodę. Mechanika wydaje się być prosta, odpowiednio dobrana do skali potyczek. Postaci mają tylko cztery współczynniki, mogą wykonać od jednej do trzech akcji.

 

     Co będziemy robić w Zonie? To co Stalkerzy robią najlepiej, walczyć o przetrwanie, zdobywać artefakty w niebezpiecznych miejscach, unikać zmutowanych mieszkańców. W podręczniku dostępny jest też system kampanijny. Można będzie snuć Stalkerskie opowieści, rozwijać swoich bohaterów wraz z kolejnymi scenariuszami. Bardzo nas cieszy, że zasady kampanii są już w podręczniku podstawowym, gdyż tak ociekająca klimatem gra aż prosi się o rozegranie kilku mini kampanii.

     No ok, bilet do Zony kupiony ale czy będą figurki? Oficjalnych nie, jednak mamy do wyboru sporo figurek innych producentów. Dodatkowo jest tutaj ogromne pole do popisu dla różnorakich konwersji. Zachęcamy do zapoznaniem się z ofertą dostępnych u nas na zamówienie figurek z NorthStara z serii Future Wars:

podręcznik można zamówić tutaj :

 

     

     A jak z graniem w Zone w Warband? Oczywiście będziemy wspierać ten tytuł! Na premierę zaplanowane są pokazy, będziemy mieli gotowe tereny i pokazowe drużyny. Po wspólnym ograniu się z zasadami, planujemy mini kampanię, być może podczas piątkowych WIECZORNYCH MANEWRÓW.

Do zobaczenia w Zonie!


Serdecznie dziękujemy autorowi Zony Alfy za udostępnienie nam zdjęć ze swojej kolekcji.

Po więcej informacji zapraszamy na jego blog : https://stalker7.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl